بخش نمایشگاهی

کارگاه ها و پنل ها

در دومین دوره جشنواره ملی «کتاب مجازی» با عنوان جشنواره «صفحه خیال» کارگاه های زیر در محل برگزاری بخش نمایشگاهی برگزار می‌شود که شرکت در آن‌ها رایگان و آزاد می‌باشد:

     کارگاه 1: روایتگری دیجیتال کتاب

     کارگاه 2: تولید کتاب صوتی

     کارگاه 3: تصویرگری دیجیتال کتاب

     کارگاه 4: حقوق مالکیت فکری محتواهای مجازی

     کارگاه 5: بازاریابی کسب‌وکارهای «کتاب مجازی»

     کارگاه 6: مجوزها و تسهیلات فعالیت در حوزه «کتاب مجازی»

همچنین دو پنل تخصصی زیر با حضور صاحب‌نظران برگزار خواهد شد:

     پنل 1:هم‌پیوندی فناوری­های نوظهور و تحول صنعت کتاب

     پنل 2: آینده‌شناسی بازار «کتاب مجازی» در ایران

برنامه زمانبندی

بخش نمایشگاهی دومین جشنواره ملی «کتاب مجازی»، با حضور فعالان کسب‌وکارهای نوپای حوزه کتاب مجازی به همراه مسابقات مردمی و غرفه‌های جانبی، کارگاه‌های عمومی و پنل‌های تخصصی به مدت سه روز در محل باغ کتاب تهران از تاریخ 27 تا 29 آبان ماه 1398 دایر خواهد بود.

روز / زمان

8:00 – 10:00

10:00 – 12:00

13:00 – 14:30

14:30 – 16:00

16:00 – 17:00

27 آبان

نشست خبری

آغاز جشنواره

آیین افتتاحیه جشنواره

بازگشایی غرفه‌­ها/ بخش نمایشگاهی

کارگاه 1

کارگاه 2

پنل 1

28 آبان

کارگاه 3

کارگاه 4

مسابقه داننده شو

مسابقه داننده شو

پنل 2

29 آبان

کارگاه 5

کارگاه 6

---

آیین اختتامیه جشنواره

 

 

 

پویش مردمی

مسابقه داننده­شو نخستین چالش تصویری در زمینه معرفی کتاب با مشارکت مردمی است که با هشتگ #داننده_شو برگزار می­شود. نام مسابقه «داننده شو» از مصدر دانستن به دست آمده که به معنای کسب آگاهی از طریق مطالعه است. آگاهی مد نظر در این مسابقه نقطه مقابل توهم دانایی است. دو هدف عمده این مسابقه نخست معرفی و ترویج کتاب و سپس به چالش کشیدن مهارت­­های شرکت­کنندگان در حوزه آگاهی­رسانی دیجیتال است. این مسابقه در فضاهای مجازی و واینرها اطلاع رسانی می­شود و به جهت ماهیت چالش برانگیز و همچنین جنبه طنزی که در شیوه ارائه مد نظر قرار گرفته است، ظرفیت بازدید و استقبال گسترده در میان مخاطبان را دارا می­باشد.

روند این مسابقه به این صورت است که با توجه به هشتگ داننده­شو، هر شرکت کننده کتاب دلخواه خود را روایت کرده و به صورت پست یا استوری در اکانت اینستاگرام خود به اشتراک می­گذارد. روایت می تواند به دو صورت تصویری (ویدیویی) و صوتی­( روایتگری رادیویی) انجام بگیرد. روایت باید در سه دقیقه صورت بگیرد و خلاصه کتاب را به شیوه ای جذاب (ترجیحا طنز) انجام دهد. در هر دو زمینه از میان منتخبین آثاری برگزیده و از خالقان آن تجلیل به عمل می­آید. همچنین این امکان وجود دارد که راویان برگزیده در جلسه اختتامیه نیز اجرایی زنده­ در سه دقیقه از کتاب مد نظر خود داشته باشند.